Roma posustaje, Juventus se odvojio na čelu novom pobjedom

asroma.com / S današnje utakmice
Sampdoria i Roma odigrali su zanimljivu utakmicu 22. kola Serie A, a slavili su domaći rezultatom 3.2.

Roma je prvo vodila sa 1-0, a Sampdoria je relativno brzo poravnala. Ipak, gosti su stigli do novog vodstva.

Gol za Romu postigao je Edin Džeko, koji je odlično iskoristio jednu od rijetkih dobrih lopti koje je dobio na ovoj utakmici.

Asistirao mu je Emerson sa lijeve strane, a Džeko je pronašao poziciju za udarac pored štopera Sampdorije i postigao je svoj 15. gol u ligi.

On, Gonzalo Higuain i Mauro Icardi sada imaju po 15 postignutih golova.

Nisu Rimljani dugo imali vodstvo, jer je već nakon pet minuta Patrik Schick postigao gol za poravnanje Sampdorije.

Dvije minute nakon poravnanja, Muriel je postigao gol za vodstvo Sampdorije od 3-2. Njegov slobodan udarac je pogodio živi zid i promijenio pravac.

Juventus je gostovao kod Sasuola u utakmici koju je morao dobiti kako bi mirno dočekao meč protiv Intera u narednom kolu. Pogocima Gonzala Higuaina i Samija Khedire, Juventus je pitanje pobjede riješio za svega 25 minuta, a do kraja meča je rutinski privodio utakmicu kraju.