Liga prvaka: Lewandowski spasio Barcu poraza od Intera i ispadanja; Hat-trick Salaha u pet minuta

1

Večerašnjim utakmicama Lige prvaka kompletirano je četvrto kolo, nakon kojeg su poznata četiri učesnika nokaut faze.

Osminu finala Lige prvaka osigurali su Napoli, Club Brugge, Bayern i Manchester City.

U derbiju večeri, na Nou Campu su igrali Barcelona i Inter, a u nevjerovatnoj utakmici je viđen remi rezultatom 3:3!

Zabrinjavajuće: U Brčko distriktu BiH prijavljeno 28 slučajeva obolijevanja od morbila

Povela je Barca sa 1:0 u 40. minuti preko Dembelea, ali nastavak donosi preokret Intera. Prvo u 50. minuti Pique pravi veliku grešku i Barella poravnava na 1:1, a ond u 63. minuti kardinalno griješi i Busquets, piše SC.

Liga prvaka: Remi Dinama i Salzburga na Maksimiru, Chelsea slavio na San Siru

Poklonio je loptu igračima Intera, Calhanoglu pronalazi Lautara Martineza, a Argentinac pogađa za 2:1!

Bio je Inter na putu da pobjedom osigura plasman u nokaut fazu, te bez istog ostavi Barcu, a onda u 83. minuti, nakon rikošeta u kaznenom prostoru, gol postiže Robert Lewandowski i poravnava na 2:2!

U 89. minuti Andre Onana sjajno degažira loptu ka Lautaru, Argentinac potom odigrava za Robina Gosensa, a Nijemac golom donosi novo vodstvo Interu! Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto Lewandowski nakon sjajnog skoka u 92. minuti postiže novi gol i postavlja konačnih 3:3.

Tako Barca i dalje ima minimalne šanse za plasman u nokaut fazu, ali je Interu potrebna samo pobjeda nad Plzenom.

Treba reći da je Džeko pružio jako dobru partiju večeras. Dijamanta su u prvom poluvremenu centimetri dijelili od gola jer je lopta plesala po gol-crti nakon što je Dijamant pogodio prečku, a još nekoliko puta je opasno prijetio golu Katalonaca.

Blizu postizanju gola bio je i u 59. minuti kad ga je Gavi izblokirao u posljedni čas…

Ludnica u Der Klassikeru: Bayern ispustio trijumf u 95. minuti

Bayern je večeras još jednom savladao ekipu Viktorije iz Plzenja. Bilo je 4:2 u Češkoj, pa Bavarci imaju maksimalnih 12 bodova i siguran su učesnik osmine finala.

Za njihovu pobjedu večeras su pogađali Mane, Muller i dva puta Goretzka, dok su strijelci za Plzen bili Vlkanova i Kliment.

Nakon preokreta je slavio i Liverpool, a najviše zahvaljujući Robertu Firminu – jedinom igraču koji igra u pravoj formi u dresu Redsa ove sezone. Engleski tim je u Škotskoj sa nestvarnih 7:1 uništio Rangerse, koji su poveli preko Arfielda, ali je onda uslijedila katastrofa.

Firmino je s dva gola kreirao preokret i napravio najvažniji dio posla, da bi potom strijelci bili i Nunez i Salah, koji ulazi s klupe i postiže hat-trick u roku od pet minuta! Tako je Egipćanin konačno najavio povratak u pravu formu, pošto na startu ove sezone ne liči na samog sebe.