Liga prvaka: Remi Dinama i Salzburga na Maksimiru, Chelsea slavio na San Siru

0

Zagrebački Dinamo večeras je remizirao sa Salzburgom na Maksimiru u susretu četvrtog kola Lige prvaka te tako zadržao kakve-takve šanse da dočeka proljeće u Evropi.

Austrijska ekipa je povela već u 12. minuti nakon kontranapada, strijelac je bio Seiwald. Izjednačio je Robert Ljubičić u 40. minuti, imao je sreće jer je lopta na putu prema golu okrznula jednog igrača i promijenila smjer.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, iako su oba sastava pogodila po jednom okvir gola. Amar Dedić je odigrao cijeli meč za austrijsku ekipu, Luka Menalo zbog povrede nije bio u konkurenciji kod Dinama.

Na sjednici NSRS usvojene izmjene Zakona o radu kojima se omogućava isplata plaća 'na ruke'

Očajni Juventus se obrukao i našao pred eliminacijom iz Lige prvaka, Manchester City osvojio bod

U drugom susretu grupe E londonski Chelsea je slavio na San Siru sa sigurnih 0:2.

Milan je loše otvorio utakmicu, Tomori je u šesnaestercu srušio Mounta i dobio crveni karton. Siguran realizator penala u 21. minuti bio je Jorginho. Aubameyang je 13 minuta kasnije udvostručio prednost londonskog tima. Rade Krunić je odigrao svih 90 minuta za Milan.

Iznenađenje je zamalo večeras priredio Shakhtar, golom Zubkova vodio je protiv Reala do nadoknade. U sedmoj minuti dodatnog vremena izjednačio je Antonio Rudiger.

PSG i Benfica su podijelili bodove u Parizu. Zanimljivo da su oba gola na susretu postignuta s bijele tačke – Mbappe je bio strijelac za domaće, Joao Mario za Portugalce, piše SC Sport.