Dinamo Zagreb izgubio meč godine, Amar Dedić slavi veliku pobjedu

1

Fudbaleri Red Bull Salzburga pobijedili su večeras na Red Bull Areni Dinamo Zagreb u jednom od najvažnijih mečeva sezone za oba tima. Bilo je 1:0.

Jedini gol na utakmici u kojoj nije viđeno previše prilika postigao je Okafor s bijele tačke u 71. minuti. Prethodno je penal neopreznim startom pred svojim golom skrivio Sadegh Moharrami.

Džeko i Inter srušili Barcelonu, Liverpool konačno prekinuo crni niz

Šta se dešava na ulicama Sarajeva? Policajci sa psom izazvali znatiželju građana

Domaći su u 91. minuti imali veliku priliku da riješe susret ali udarac Benjamina Šeške brani Dominik Livaković.

U 93. minuti Josip Drmić postiže gol za izjednačenje Dinama, ali sudac podiže zastavicu i to je bio ofsajd.

Bh. reprezentativac Amar Dedić odigrao je svih 90 minuta za pobjednički tim.

Salzburg sada ima pet osvojenih bodova iz tri kola i nalazi se na prvom mjestu grupe E. Dinamo je ostao na tri boda i trenutno je na trećem mjestu.

Standings provided by Sofascore

Treba dodati i to da međusobni duel u 3. kolu večeras u Londonu igraju Chelsea i Milan.

U drugom meču Lige prvaka koji je počeo u 18.45 sati, Red Bull Leipzig je pobijedio Celtic sa 3:1. Golove su postigli Nkunku i Silva dva puta.