Liga prvaka: Milan savladao Dinamo, Shaktar i Celtic podijelili bodove

0

U okviru drugog kola Lige prvaka, Milan je kao domaćin savladao Dinamo sa 3:1, dok su Shaktar i Celtic odigrali 1:1.

Kraj prvog poluvremena i početak drugog su bili kobni za Modre iz Zagreba. Prvo je u finišu prvog dijela igre Josip Šutalo oborio u šenaestercu igrača Milana, a sudija je pokazao na bijelu tačku sa koje je bio siguran Giroud.

Već na startu drugog poluvremena Leao je uputio cetaršut, a na pravom mjestu bio je Saelemaekers koji je postigao gol za 2:0.

Pekara 'Manja' u Sarajevu prestaje sa radom na ovoj lokaciji

Privedeno 14 navijača Dinama u Milanu: Noževi, dimne bombe i palice oduzeti su grupi ultrasa

U 56. minuti Mislav Orišić je smanjio prednost na 2:1, nakon asistencije Brune Petkovića. Konačnih 3:1 postavio je Pobega u 77. minuti.

Drugi meč u ovom terminu su odigrali Shaktar i Celtic koji su podijelili bodove.

Prvo je Bodarenko psotigao autogol za vodstvo Celtica od desete minute, da bi u 29. minuti Mudryk postigao gol za 1:1, piše SC Sport.