Ludnica u Der Klassikeru: Bayern ispustio trijumf u 95. minuti

0

U 9. kolu njemačke Bundeslige odigran je Der Klassiker, derbi Borussije Dortmund i Bayerna iz Minhena, a završeno je rezultatom 2:2.

Bavarci su u ovom meču ispustili veliko vodstvo od 2:0, pošto su se Milioneri u finišu vratili i spasili poraza!

Vodio je Bayern golovima koje su postigli Leon Goretzka u 33. i Leroy Sane u 53. minuti, a Dortmund u igru vraća 17-godišnji Youssoufa Moukoko golom u 74. minuti meča.

U autobusu u Njemačkoj u kojem su poginule četiri osobe bio i Bosanac

Liga prvaka: Bayern savladao Barcelonu, Liverpool se mučio sa Ajaxom

U 90. minuti Bayern ostaje s deset igrača na terenu jer drugi žuti karton dobija Kingsley Coman, a uslijedio je veliki pritisak Dortmunda u sudijskoj nadoknadi.

Anthony Modeste prvo promašuje veliku šansu, a onda u 95. minuti pogađa glavom nakon ubačaja Schlotterbecka i postavlja konačnih 2:2.

Ostali su ovi timovi tako i poravnati na tabeli sa po 16 bodova, ali je bavarski sastav na trećem mjestu zbog bolje gol razlike, a Dortmund je četvrti, piše SC Sport.