Golijada u Londonu: Sjajni Topnici nastavili niz, Arsenal u derbiju savladao Liverpool

0

U velikom derbiju u Londonu sastali su se Arsenal i Liverpool, a domaći tim je slavio pobjedu na kraju meča sa 3:2.

Topnici su sjajno otvorili utakmici i poveli su već u prvoj minuti susreta kada je Odeegard uposlio Martinellia koji pogađa za 1:0.

Gosti su u 15. minuti tražili igranje rukom u šesnaestercu nakon što je Gabriell lopta pogodila, međutim sudija se nije oglasio.

Sarajevo izgubilo velikog humanistu: Preminuo Taip Fidani, drago lice iz Bosne

Europska liga: Arsenal siguran u Londonu, Roma u finišu meča izgubila od Betisa

Liverpool je iskoristio inicijativu koju je imao i Diaz je uposlio Nuneza u šesnaestercu koji je postigao gol za izjednjačenje u 34. minuti. Ipak domaći u samom finušu meča dolaze do nove prednosti, ovaj put je Martinelli bio asistent, a Saka strijelac gola.

U drugom poluvremenu prvi su domaći prijetili preko Odegaarda koji je sjajno šutirao, međutim Alisson je sjajno odbranio.

Liverpool je ipak stigao do izjednačenja u 53. minuti kada je Firmino postigao gol za 2:2.

Sjajnu utakmica je bila u nastavku, nakon jednog dugog napada i nekoliko šuteva prema golu Liverpoola lopta je došla do Xhake koji je ponovo ubacio loptu u šesnaesterac gdje je pronašao Jesusa koji je pokušao šutirati, ali je njega Alcantara udario po nozi pa je sudija Mike Oliver pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost u 74. minuti preuzeo je Saka, koji je pogodio za novo vodstvo Arsenala od 3:2.

Do kraja utakmice Arsenal je držao posjed i nije dozvolio Liverpool da ugrazi njihov gol, piše SC Sport.