Europska liga: Arsenal siguran u Londonu, Roma u finišu meča izgubila od Betisa

0

Odigrane su utakmice trećeg kola Europske lige, a Arsenal je nastavio svoj fantastični niz savladavši Bodo/Glimt, dok je Betis porazio Romu.

Topnicima je bilo dovoljno 45. minuta utakmice kako bi riješili pitanje pobjednika. Prvo je Nketiah u 23. minuti pogodio za vodstvo, da bi samo pet minuta poslije Holding postigao gol za 2:0 što je na kraju bio i rezulat prvog poluvremena.

Vieira je u 84. minuti postavio konačnih Arsenal – Bodo/Glimt 3:0.

Premijer liga BiH: FK Željezničar stigao do važne pobjede i izašao iz zone ispadanja

Partizan s igračem manje odigrao nevjerovatan meč u Češkoj, Zvezda poražena od Monaka

Roma je na svom terenu izgubila od ekipe Betisa. Ekipa Josea Mourinha se trenutno nalazi u sjajnoj formi i u ovaj meč su ušli sa mnogo samopouzdanja nakon što su za vikend savladali ekipu Intera u gostima (1:2).

Mučila se Vučića kako stići do gola gostiju na kraju je iz penala Dybala pogodio za vodstvo svoga tima, jedan od igrača Betisa je igrao rukom u svom šesnaestercu pa je sudija nakon asistencije VAR-a pokazao na bijelu tačku.

Nije dugo trajalo vodstvo Rome, jer je Betis izjednačio samo šest minuta poslije odnosno u 40. minuti utakmice preko Rodrigueza, što je na kraju i bio rezultat prvog poluvremena.

Prijetila je Roma u drugom poluvremenu preko Dybale i Zaniola nekoliko puta, puno su bolji protivnik bili, na kraju je Betis preko Luiza Henriquea u 88. minuti stigao do gola i pobjede na ovom susretu, piše SC Sport.