Liga Prvaka: Džekina zamjena postigla pobjednički gol, hrvatski štoper spasio RB Leipzig poraza

0

U večerašnjim susretima Lige Prvaka, vidjeli smo remi Manchester Citya i RB Leipziga, te pobjedu Intera protiv Porta.

Naš Edin Džeko je počeo susret u prvom timu, ali je izašao u 58. minuti. Njegova zamjena Romelu Lukaku je postigao jedini pogodak na meču, u 86. minuti. Vrijedi još spomenuti kako je Porto ostao s igračem manje u 78. minuti, kada je Otavio dobio drugi žuti.

U drugoj utakmici večeri, Manchester City je poveo u 27. minuti golom Riyada Mahreza. Međutim, RB Leipzig je uzvratio preko hrvatskog reprezentativca Joška Gvardiola. Štoper je postavio konačnih 1:1 u 70. minuti.

Jedinstveno horor iskustvo: Kada kasnovečernji talk show krene po zlu

Podsjetimo, najbliži prolasku u četvrtinu finala su trenutno Real Madrid, koji je pobijedio Liverpool rezultatom 5:2, te Napoli i Benfica, koji su s 2:0 pobijedili Eintracht Frankfurt i Club Brugge

Pobjede su ostvarili još Bayern Munchen, Milan i Borussia Dortmund. Oni su s identičnih 1:0 pobijedili PSG, Tottenham i Chelsea. Revanši se igraju sedmog, osmog, 14. i 15. marta.