Komisija utvrdila: Način izbora UO FTV-a nije u skladu sa zakonom, traže reakciju OHR-a i Tužilaštva

4
Radiosarajevo.ba
Komisija utvrdila: Način izbora UO FTV-a nije u skladu sa zakonom, traže reakciju OHR-a i Tužilaštva
Foto: BHRT / RTV dom

U Sarajevu je danas, 2. septembra, održana sjednica Komisije za informisanje Predstavničkog doma Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine na kojoj je razmatran način biranja i imenovanje članova Upravnog odbora Radio televizije Federacije Bosne i Hercegovine (RTV FBiH).

Šest članova Komisije je glasalo za, troje je bilo protiv dok je jedan bio suzdržan. 

Komisija je zaključila da je način izbora članova Upravnog odbora FTV-a nije u skladu sa zakonom. Ovo je za portal Radiosarajevo.ba potvrdio Mahir Mešalić (DF).

Kakvo nas vrijeme očekuje za doček Nove godine? Bh. meteorolog dao optimističnu prognozu

Kakvo nas vrijeme očekuje za doček Nove godine? Bh. meteorolog dao optimističnu prognozu

"Također zatražili smo da se u rješavanje ovog slučaja uključe Ured visokog predstavnika. Naravno, i sva Tužilaštva Bosne i Hercegovine", dodao je Mahir Mešalić za naš portal.

Podsjetimo, iako prema Zakonu o RTV FBiH svake godine bira se po jedan član, Zajednička radna grupa za izbor i imenovanje je raspisala konkurs za četiri člana, a Upravni odbor FTV-a nije biran godinama

U utorak, 3. septembra, Zajednička radna grupa Komisije za izbor i imenovanje PFBiH trebala bi intervjuisati 11 kandidata za četiri člana Upravnog odbora. 

Jedan od kandidata je i novinar Zoran Krešić čije su nedavne izjave o tzv. Herceg-Bosni izazvale oštre reakcije.

Nezadovoljna je bila i Ambasada Sjedinjenih Američkih Država iz koje je poručili da su njegove izjave sramotne i opasne.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (4)

/ Povezano

/ Najnovije