Lana Pudar pliva za novu medalju na Europskom prvenstvu. Osiguran TV prijenos

1

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar u petak ujutro, 8. decembra, juriša na drugu medalju na Europskom prvenstvu u malim bazenima u Rumuniji.

Sjajna Bosanska Sirena je u disciplini 200 metara delfin osvojila bronznanu medalja, nakon što se u finalu utrke osvojila treće mjesto.

Kvalifikacije na 100 metara delfin možete pratiti u direktnom TV prijenosu uživo na BHRT-u

Premijer KS Nihad Uk objavom fotografije na Instagramu proslavio 36. titulu Real Madrida

Lana Pudar će nastupiti u drugoj kvalifikaciononoj grupi s početkom od 8.54 sati.

Podsjetimo, Lana Pudar je dionicu od 200 metara isplivala u vremenu (2:04.55), koje je bilo dovoljno da se okiti bronzanom medaljom.

Većim dijelom utrke Lana je bila druga, ali je u finišu ostala bez srebra.

Ovo je veliki uspjeh za našu Mostarku, s obzirom da to da je jedna od mlađih takmičarki, a već osvojava evropska i svjetska priznanja.

Bravo, sireno: Lana Pudar osvojila treće mjesto na EP-u u disciplini 200 metara delfin

"Iskreno mislim da sam spremna za mnogo više, ali sam zadovljna i ovim ostvarenjem. Tu je i europski juniorski rekord. Sve je u redu, idemo dalje", izjavila je Lana Pudar odmah poslije utrke.

Ako ste propustili finiš utrke pogledajte koliko je nedostajalo da Lana osvoji srebro ili zlato: