Bravo: Lana Pudar izborila polufinale Europskog prvenstva

1

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (17) plasirala se u polufinale utrke na 100 metara delfin na Europskom prvenstvu u Rumuniji.

Bh. sirena zauzela je četvrto mjesto u drugoj kvalifikacijskoj grupi s vremenom 57:78, što je bilo ukupno sedmo vrijeme kvalifikacija.

U polufinale se plasirala i Mostarka Amina Kajtaz, koja pliva za Hrvatsku. Ona je isplivala vrijeme 58.35.

Nikšić pisao Dodiku i Viškoviću povodom napada u Gacku: "Sankcionišite počinitelje!"

Polufinalne utrke na rasporedu su u petak, 8. decembra, u 17:38 i 17:42.

Podsjetimo, Pudar je u četvrtak u disciplini 200 metara delfin osvojila bronznanu medalju, nakon što se u finalu utrke osvojila treće mjesto.

Pudar isplivala vrijeme 57:78

Lana Pudar je dionicu od 200 metara isplivala u vremenu 2:04.55, koje je bilo dovoljno da se okiti bronzanom medaljom.