Željezničar nije pobijedio u vječitom derbiju, ali je sjajno zaradio protiv Sarajeva

1

Fudbalski klub Željezničar od prodaje ulaznica za vječiti derbi protiv Sarajeva zaradio je 89.800 KM.

"FK Željezničar zahvaljuje se navijačima na fantastičnoj atmosferi i podršci tokom svih 90 minuta. Željovci su svoj tim podržavali i podizali i kod rezultata 0:2, te su na kraju Plave nosili do dva gola u posljednjim minutama i remija u derbiju.
Evropski ambijent Grbavice, fanatična podrška navijača i zanimljiv meč na terenu potvrdio je da je sarajevski derbi jedan od najvećih u Evropi", saopćio je klub s Grbavice.

Prema izvještaju delegata utakmice na Grbavici je bilo 11.500 navijača.

Oglasila se kćerka poginulog rudara: "Heroju moj, znam da ćeš me gledati s boljeg mjesta"

Gotov derbi na Grbavici: FK Željezničar - FK Sarajevo 2:2

Detalji s derbija na Grbavici

Podsjetimo, na stadionu Grbavica odigran je još jedan vječiti derbi, a na kraju je meč okončan neriješenim ishodom 2:2.

Sarajevo je imalo prednost od dva gola do 89. minute, a onda je domaćin sa igračem više došao do remija.