Šta je Edis Mulalić izjavio nakon sarajevskog derbija

0

Na stadionu Grbavica odigran je još jedan vječiti derbi, a na kraju je meč okončan neriješenim ishodom 2:2.

Sarajevo je sve do 89. minute imalo prednost od 2:0, ali su se Plavi kasnim golovima Haračića i Bekrića uspjeli spasiti poraza u najvećoj utakmici bh. fudbala.

Trener Željezničara Edis Mulalić jednostavno nije mogao da bude nezadovoljan nakon derbija.

Na Bjelašnici jutros minus 6: Objavljena prognoza do ponedjeljka - stižu naoblačenje i novi snijeg

Utakmicu, koja je okončana remijem (2:2), opisao je na press-konferenciji u svom stilu:

Četiri gola na Grbavici: Željezničar u zadnjoj minuti došao do remija u sarajevskom derbiju!

"Ja bih se ubio da smo izgubili. Potpuno smo kontrolisali utakmicu i provuče nam se nepažnja. Prvo izbijemo loptu u korner umjesto u aut i onda sve moraš tumbati zbog te reakcije za glupu ruku. To je ključni detalj bio jer te poremeti, poslije se moraš otvarati… Bez ikakvog razloga smo to morali da 'ganjamo' i na 0:1 se desi ta tranzicija koju smo vježbali.

Da je potrajala utakmica još pobijedili bismo. Provlači nam se to. Protiv Borca sami sebi damo gol, protiv Leotara spustio glavu i uđe lopta u gol… Sad kad ti to pričaš ljudima… Na kraju možemo biti i zadovoljni", kazao je Mulalić.

Željezničar u narednom kolu ide na gostovanje u Posušje, dok će Sarajevo dočekati ekipu Leotara.