Uspavanka na Koševu u Kupu BiH: Sarajevo u finišu slomilo nižerazredni Ljubić

0

Nogometaši Sarajeva totalno su razočarali u večerašnjem meču na Koševu u okviru osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine teškom mukom izborili plasman dalje (1:0).

Bivši prvak naše države dobro se namučio protiv niželigaša Ljubića, koji su, istina, igrali defanzivno, ali su se veoma organizirano branili.

S druge strane, Sarajevo je totalno razočaralo i prikazalo još jednu blijedu igru na "olimpijskoj ljepotici".

Pogledajte kako Oružane snage BiH vježbaju s američkim vojnicima

Uspavanka na Koševu u Kupu BiH - undefined

Prvo poluvrijeme

Prvi udarac na gol zabilježili smo u 11. minuti, a do 20. minute dva igrača tima s Koševa bila su u bilježnici sudije Marića - Oremuš i Palić su dobili žute kartone.

Prvu veću šansu za domaće zapisali smo u 33. minuti. Lopta je ubačena u kazneni prostor gostiju, ali se niko od igrača Sarajeva nije uspio izboriti za loptu i da zatrese mrežu gostiju.

Finiš prvog dijela donio je manja uzbuđenja. Prvo protesti navijača i igrača Sarajeva, koji su smatrali da je sudija Dražen Marić trebao dosuditi penal zbog starta nad Cmiljanićem. Igrača se 41. minuta.

U 43. minuti Sarajevo je pogodilo stativu - pucao je Bagarić. Do kraja prvog dijela "požutio" je i Cmiljanić.

Drugo poluvrijeme

Na početku drugog dijela trener Goran Sabljić napravio je čak tri izmjene - Fanima, Bagarića i Oremuša zamijenili su Kobiljar, Bodul i Hebibović.

U 51. minuti šansu je imao Bodul, ali se nije najbolje snašao, kao ni gostujući igrač koji je u 55. minuti imao lijepu priliku da dovede Ljubić u vodstvo. Nisu postigli gol, ali su izammili aplauz navijača Sarajeva.

U 73. nove izmjene - Dervišagić i Đokanović ušli su u igru umjesto Ramića i Varešanovića.

U finišu susreta najviše posla imao je sudija Marić koji se totalno izgubio. Nije uspio na adekvatan način kazniti simuliranje gostiju, koji su se previjali po terenu, a žute kartone su dobili Miljanović i Hebibović.

Kada su mnogi mislili da će penal-lutrija donijeti odluku koji klub će se plasirati u četvrtfinale Kupa BiH, Sarajevo je povelo sa 1:0. Nakon ubačaja sa strane, Dervišagić je glavom zatresao mrežu gostiju za 1:0 za Sarajevo. Igrala se 84. minuta.

U 88. minuti gosti su imali kontru - 5 na 2, ali nisu uspjeli nadmudriti Dizdarevića.

I tako, tim s Koševa je teškom mukom izborio plasman dalje u Kupu BiH, u susretu koji će se brzo zaboraviti.