Srbijanski mediji ljuti zbog jednog detalja na utakmici Brazil - Švicarska: 'Ponovo nas provociraju'

3

Nogometaši Brazila pobijedili su Švicarsku sa 1:0 u drugom kolu Grupe G na Svjetskom prvenstvu u Katru i time su uoči zadnjeg kola osigurali plasman u osminu finala.

Pobjednika duela odigranog na stadionu 974 u Dohi odlučio je Casemiro pogotkom u 83. minuti.

Brazilcima je u 64. minuti zbog ofsajda poništen pogodak koji je postigao Vinicius. Švicarci su ostali bez udarca unutar okvira gola, a uputili su ih četiri koje je brazilska odbrana blokirala.

Na Bjelašnici i jutros minusi: Objavljeno i kakvo nas vrijeme očekuje za dane vikenda

Brazil već nakon drugog kola prošao dalje. Karioke pobijedile Švicarsku i VAR

Ta utakmica s velikim se zanimanjem pratila u Srbiji, a svima je za oko zapeo jedan detalj. Na tribinama je primijećena albanska zastava, što je izazvalo žustre reakcije u srpskim medijima, piše Gol.hr.

"Što će ova zastava tamo gdje joj nije mjesto! Još jedna provokacija Albanaca na utakmici Brazila i Švicarske", napisao je Kurir.

"Ponovo provociraju Srbe? Albanska zastava se vijori na utakmici Brazila i Švicarske", pišu tamošnje Vijesti.