Višćin gol nedovoljan za pobjedu Basaksehira, Džeko meč presjedio na klupi Rome

Anadolija / Edin Višća

Basaksehir je u 2. kolu grupe J Evropske lige remizirao na svom terenu protiv Borussie M'Gladbach rezultatom 1:1, a stijelac za domaće bio je naš Edin Višća.

Zmaj je postigao vodeći gol na susretu u 55. minuti. Nakon jedne izgubljene lopte, domaći su izveli brzu kontru nakon koje je Zmaj izašao sam pred gol Borussije i prisebnim udarcem pogodio je za 1:0.

Ipak, u 91. minuti Patrick Herrmann je šokirao Basaksehir izjednačivši na 1:1.

U istoj grupi igrali su Wolfsberger i Roma, a na kraju je bilo 1:1. Leonardo Spinazzola je doveo goste u vodstvo u 27. minuti, a austriji tim je do remija stigao preko Michaela Liendla u 51. minuti.

Edin Džeko je odmarao u ovome meču i nije ulazio u igru.

Od ostalih rezultata izdvajamo remi bez golova Aalkmara i Manchester Uniteda, te slavlje Wolverhamptona u gostima protiv Besiktasa 0:1. Feyenoord je na svom terenu sa 2:0 nadigrao Porto, a Ludogorets je kao gost deklasirao Ferencevaros sa 0:3. Eldar Ćivić je bio na klupi u sastavu mađarske ekipe.