Roma se naklonila Džeki, Dijamant je srušio još jedan rekord

0

Kompletirano je 14. kolo Serije A, a Edin Džeko je bio strijelac gola u pobjedi Rome nad Cagliarijem od 3:2.

Džeko je postigao možda i ključni gol u ovoj pobjedi Vučice, pošto je u 71. minuti svom timu vratio prednost nakon što je Cagliari stigao do poravnanja (1:1).

Džeko je pogodio na asistenciju Karsdorpa koji je prošao po desnoj strani i Dijamanta pronašao usamljenog na petercu, te mu nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

Nakon toga je Mancini povisio na 3:1, da bi u nadoknadi golom iz penala Joao Pedro postavio konačnih 3:2.

Gol koji je postigao u 71. minuti, bio je 112. zgoditak Dijamanta za rimski klub.

Džeko je sada zvanično treći najbolji strijelac "Vučice" u historiji.

Prestigao ga je Amadea Amadeija, koji je dao 111 golova.

Ispred Edina Džeke ostali su samo Roberto Pruzzo (138 golova) i nedostižni Francesco Totti (307 golova).

Realno je da se Džeko. ako nastavi sjajnu seriju, dodatno približi Pruzzu.

Novu priliku imat će 3. januara, kada Roma igra protiv Sampdorije.