Dijamant strijelac u teškom porazu Rome, Džeko večeras ima razloga za slavlje

Nogometaši Atalante deklasirali su Romu sa 4:1 u derbiju 13. kola italijanske Serije A, uz pogodak kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edina Džeke.

Igrao se treći minut kada je Dijamant bio strijelac. Henrikh Mkhitaryan je uposlio Edina Džeku koji postiže novi gol u dresu Vučice.

S ovim golom, 111. u dresu Rome, Džeko se osamostalio na trećem mjestu vječne liste strijelaca Rome.

"Pobjegao" je legendarnom Amadeu Amadeiji, s kojim je dijelio treće mjesto.

Nakon sat vremena igre Duvan Zapata je poravnao rezultat, da bi u 70. minuti Ruben Gosens doveo Bergameze u vodstvo.

Samo dvije minute kasnije Luis Muriel dovodi domaćina na prag pobjede.

Konačnih 4:1 postavlja Josip Iličić u 85. minuti tako da domaćin dolazi do važna tri boda, koliko je sad i prednost Rome ispred Atalante na poziciji koja vodi u Ligu prvaka.