Real Madrid slavio protiv Alavesa, Ronaldo još uvijek bez gola

Real Madrid je uspio upisati trijumf u šestom kolu španske La Lige. Kraljevi su slavili na gostovanju kod Alavesa rezultatom 2:1.

Sve vrijedno pomena dogodilo se u prvom poluvremenu. Kraljevi su poveli u desetoj minuti susreta, a mrežu Alavesa zatresao je mladi Ceballos.

Alaves je izjednačio u 40. minuti susreta preko Garcije, a samo tri minute kasnije svoj drugi gol na susretu postigao je Ceballos za konačnih 2:1 za Real Madrid.

Svih 90 minuta na ovom susretu za Madriđane odigrao je Cristiano Ronaldo, ali se nije upisao u strijelce. Ronaldo je propustio četiri utakmice u prvenstvu zbog suspenzije i još uvijek čeka na svoj prvi pogodak u La Ligi ove sezone.

Nešto ranije danas u dirketnom okršaju za drugo mjesto na tabeli, Atletico Madrid je na svom terenu slavio protiv Seville rezultatom 2:0.