Hoffenheim preuzeo vrh tabele, Ibiševiću crveni karton u porazu Herthe

Odigrano je pet utakmica šestog kola njemačke Bundeslige, a nastupe su upisali Vedad Ibišević i Izet Hajrović, dok je Kenan Kodro meč odgledao s klupe.

U duelu Mainza i Herthe domaćin je slavio rezultatom 1:0. Jedini pogodak za domaće postigao je De Blasis u 54. minuti s bijele tačke. Vedad Ibišević odigrao je 90 minuta za Herthu, a u 90. minuti dobio je crveni karton. Kenan Kodro nije upisao nastup u dresu Mainza.

M1--------x-------0H by watch-it-now

Werder iz Bremena na svom je terenu odigrao susret bez golova sa Freiburgom. Izet Hajrović je ušao na teren u 78. minuti utakmice. Zamijenio je Kainza.

Hoffenheim Ermina Bičakčića, kojeg nije bilo na terenu zbog povrede, slavio je protiv Schalkea na svom terenu i tako preuzeo vrh tabele. Domaćin je slavio rezultatom 2:0. Prvo je pogodio Geiger u 13. minuti susreat, a konačnih 2:0 postavio je Rupp u 94.

Leipzig je na svom terenu savladao Eintracht Frankfurt (2:1), dok u duelu Stuttgarta i Augsburga nije bilo golova.