Premijer liga BiH: Lider Borac gostuje u Konjicu

0

U subotu se u Premijer ligi Bosne i Hercegovine igra samo jedna utakmica 15. kola.

Lider na tabeli, banjalučki Borac, od 13 sati gostovat će ekipi Igmana iz Konjica.

"Kao i u svakoj utakmici do sada ove sezone, ići ćemo na pobjedu. Svjesni smo da nas čeka težak i neugodan protivnik koji dobro igra na svom terenu, ali želimo osvojiti još tri boda. Pauza nam je dobro došla i da se malo odmorimo od serije teških utakmica koja je iza nas, ali i da dodatno podignemo nivo forme za sam kraj jesenjeg dijela sezone", kazao je u najavi meča član Borca Alen Jurilj.

Anketa | Večeras počinje Eurosong: Znate li koja je pjesma iz BiH ostvarila najbolji plasman?

Borac je trenutno vodeći s 33 boda, što je tri više od drugoplasiranog Sarajeva.

Igman je na 10. mjestu s 15 bodova, što je pet više od Tuzla Cityja u opasnoj zoni.

Sarajevo do vrha napunilo mrežu Tuzla Cityja, o prvom poluvremenu će se dugo pričati

U prvom ovosezonskom duelu ove dvije ekipe, Borac je slavio u Banjoj Luci s 4:1.

U nedjelju će biti odigrana četiri meča, a sastaju se Sloga – Zvijezda 09 (13 sati), Željezničar – Posušje (13), GOŠK – Zrinjski (15) i Široki Brijeg – Velež (19:45).