Sarajevo do vrha napunilo mrežu Tuzla Cityja, o prvom poluvremenu će se dugo pričati

0

Fudbaleri Sarajeva došli su do ubjedljive pobjede u susretu 15. kola Premijer lige BiH protiv Tuzla Cityja, kojeg su na stadionu Asim Ferhatović Hase savladali s 6:2.

Utakmica je počela nesvakidašnjim potezom gostujućih igrača, koji su odlučili klečati prvih 90 sekundi u znak protesta prema suđenju.

Na prvi pogodak se čekalo do 18. minute, kad je domaći tim u vodstvo doveo Hamza Čataković poslije asistencije Edina Julardžije. To je otvorilo golijadu.

Obrisan Instagram profil Jelene Karleuše: Crnogorci tvrde - 'Nismo botovi, pravi smo ljudi'

Već u 22. gosti su poravnali preko Đorđa Pantelića.

Ipak, samo minut kasnije Mirza Mustafić je donio novo vodstvo Sarajevu.

Poluvrijeme za pamćenje na Koševu: Golovi padali kao na traci, Sarajevo pred pobjedom

Isti igrač je u 26. minuti zabio za 3:1 i ubjedljivu prednost za svoj tim.

To nije bilo sve kada je riječ o golovima, jer je Čataković u 36. minuti svojim drugim pogotkom povisio na 4:1.

Drugo poluvrijeme krenulo je dosta mirnije.

Ipak, u 63. minuti domaći tim je postigao peti gol. Strijelac je ovaj put bio Ajdin Hasić, koji se poigrao s gostujućom odbranom nakon što ga je prethodno uposlio Amar Beganović.

Nisu se izabranici Simona Rožmana na tom zaustavili, pa su u 82. minuti postigli i šesti gol. Njegov autor bio je rezervista Nemanja Anđušić, koji je sjajno zabio s 20 metara vanjskim dijelom kopačke.

Uspjeli su gosti ublažiti poraz golom Vedada Garčevića iz 86. minute.

Sarajevo se ovom pobjedom, devetom ove sezone, probilo na drugo mjesto i ima 30 bodova, tri manje od vodećeg Borca, koji ima utakmicu manje.

Tuzla City je ostao na pretposljednjoj 11. poziciji s 10 osvojenih bodova.