Premijer liga BiH: Igman "gurnuo" Tuzla City ka nižem rangu, raduje se i Željezničar

1

U posljednjem susretu 29. kola Premijer lige BiH, Igman iz Konjica je nakon preokreta slavio na Tušnju protiv Tuzla Cityja s 1:2 i napravio veliki korak ka opstanku.

Domaći tim je prvi došao do gola i to preko Đorđa Pantelića u 41. minuti.

S prednošću od 1:0 je Tuzla City otišao na odmor, a nastavak susreta donio je preokret Igmana.

Građani Sarajeva ljuti zbog naplate provizije za račune za vodu: 'Ovo je udar na budžet potrošača'

Prvo je Stefan Denković u 49. minuti pogodio za poravnanje, da bi velika tri boda gostima iz Konjica donio Mirsad Ramić s bijele tačke u 62. minuti.

Ajdin Nukić je u 81. minuti pogodio za novo poravnanje, ali je njegov gol poništen zbog offside pozicije.

Igman je tako prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede i pobjegao ugroženom Tuzla Cityju na četiri boda prednosti.

Ovom rezultatu svakako će se obradovati i u sarajevskom Željezničaru, koji je trenutno od opasne zone udaljen šest bodova i vrlo je blizu opstanka.