Premijer liga BiH: FK Željezničar stigao do važne pobjede i izašao iz zone ispadanja

2
R. R.

Nogometaši Željezničara savladali su na Grbavici ekipu Širokog Brijega (1:0) u susretu 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, te tako stigli do važnih bodova u borbi za opstanak.

Željezničar je na startu krenuo ofanzivno i već u četvrtoj minuti dolazi do velike šanse, ali je Mekić promašio mrežu sa pet metara.

Nakon toga nije mnogo viđeno na terenu. Željezničar je napadao, ali nije uspio stvoriti kvalitetne šanse za pogodak.

Jedinstveno horor iskustvo: Kada kasnovečernji talk show krene po zlu

Plavi su u 43. minuti imali još jednu šansu preko Boljevića koji šutira glavom pravo u ruke golmana gostiju.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova (0:0).

FK Željezničar-NK Široki Brijeg

Širokobriježani su u nastavku pokušavali doći do izjednačujućeg pogotka, ali nisu uspijevali.

Značajnija prilika desila se u 70. minuti kada je Radovac sjajno šutirao sa 20 metara, ali je lopta otišla pored gola.

Hercegovačka ekipa je stigla do pogotka u 79. minuti, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije.

Utakmica je završila pobjedom Željezničara rezultatom od 1:0.