Premijer liga BiH: FK Borac stigao do nove pobjede i nastavio put ka tituli prvaka

0
R. R.

Nogometaši Borca savladali su u Banjoj Luci ekipu Posušja (1:0) u susretu 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Banjalučani su na samom početku preuzeli kontrolu meča, a imali su priliku u petoj minuta preko Blagajića čiji udarac brani Galić.

Hercegovci su igrali sjajnu odbranu sve do 29. minute, kada je ona kapitulirala pogotkom Jurilja za slavlje Banjalučana.

Putin izdao naređenje: Rusija počinje vježbe upotrebe taktičkog nuklearnog oružja

Gosti su mogli do poravnanja u 36. minuti, ali veliku šansu nije iskoristio Petrović.

Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Borca od 1:0.

HT | Kraj prvog dijela! 🔵⚪️ FK Borac 1:0 HŠK Posušje . . #hskposusje #hskp

Posted by HŠK Posušje on Wednesday, April 24, 2024

U nastavku je Borac zaprijetio preko Lukića u 68. minuti, ali je napadač pogodio vanjski dio mreže.

Vuković je bio blizu pogotka iz slobodnog udarca u 74. minuti, ali nije bio dovoljno precizan, a gosti su pred sami kraj meča propustili dobru šansu za poravnanje.

Borac je savladao Posušje u Banjoj Luci rezultatom 1:0.