Ovo može samo Liga šampiona: Epska noć u Madridu, Real je u finalu!

0
A. L.

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Lige prvaka nakon epskog preokreta u revanšu polufinala u Madridu protiv Manchester Cityja.

U utakmici igranoj prije osam dana na Etihadu vidjeli smo čak sedam golova, ali čini se da smo večeras vidjeli još i bolji susret.

Ukratko, City je bio jednom nogom u finalu, ali Real je preokretom za pamćenje promijenio stvari i kupio kartu za Pariz i veliko finale.

Portal Radiosarajevo.ba traži novinarke/novinare

U prvom poluvremenu vidjetli smo po nekoliko prilika na obje strane.

Prvi je zaprijetio Real Madrid i to u 4. minuti preko Karima Benzeme, ali Francuz šutira preko gola.

U 20. minuti Bernardo Silva nakon sjajnog pasa De Bruynea u velikoj šansi, ali Courtois sjajno brani. Svega tri minute kasnije ponovo šansa za Građane, ali Gabriel Jesus je neprecizan.

Nekoliko minuta kasnije na drugoj strani je iz slobodnjaka pokušao Toni Kroos, ali pored gola.

Na samom startu nastavka Vinicius je imao veliku šansu nakon ubačaja Carvajala, ali očajno šutira. Šest minuta kasnije Luka Modrić je u prilici, ali Ruben Dias sjajno blokira.

Kasnije je pao tempo igre što City koristi u 73. minuti kada Riyad Mahrez matira Courtoisa za 0:1.

Tada se činilo da je sve gotovo u Madridu, ali Real Madrid se više puta vratio iz mrtvih ove sezone, pa je tako bilo i večeras.

Ušlo se u 90. minut i vjerovatno čak najvatreniji navijači Reala nisu očekivali čudo, ali ono se desilo.

Rezervista Rodrygo pogađa u 90. minuti za 1:1, a u drugoj minuti nadoknade, za erupciju u Madridu, ponovo pogađa Brazilac i odlazi se u produžetke.

Produžeci

City je na početku produžetaka bio itekako uzdrman što Real Madrid odmah koristi i preko Karima Benzeme s 11 metara dolazi do kapitalnih 3:1.

Do kraja su Građani učinili sve u pokušaju da dođu do penala, ali nisu uspjeli.

Finale Lige prvaka između Real Madrida i Liverpoola igra se 28. maja u Parizu.