Fantastična utakmica na Etihadu: Sedam golova i spektakl Cityja i Reala

2

Manchester City i Real Madrid odigrali su fantastičnu prvu utakmicu polufinala Lige prvaka na Etihadu.

U sjajnoj atmnosferi vidjeli smo sedam golova,a pobjedu od 4:3 odnio je domaćin.

Već nakon 11 minuta utakmice bilo je 2:0 za City.

Black Tie 2 | Tužilaštvo BiH tvrdi da je organizirana kriminalna grupa imala namjeru preuzeti državu

Manchester City je poveo već u 2. minuti, praktično u svom prvom napadu na utakmici. Riyad Mahrez je sjajno probio, poltu dodao do Kevina De Bruynea, koji glavom matira Thibauta Courtoisa za 1:0.

Fantastična utakmica na Etihadu - undefined

U 11. minuti je već 2:0 za Građane. De Bruyne je centrirao s lijeve strane, David Alaba pogriješio, a Gabriel Jesus pogađa za 2:0.

U 33. minuti stiže kazna za promašaje Građana. Ferland Mendy je ubacio s lijeve strane, a Kerim Benzema sjajnim volej udarcem šalje loptu od stativu u gol Građana za 2:1.

U drugom dijelu smo vidjeli četiri gola.

Golovi su padali kao na filmskoj traci, a City je dodavao "gas" a Real stizao.

U 53. minuti ddlično je centrirao Fernandinho, najbolje je u kaznenom prostoru Reala skočio Foden, koji je glavom savladao nemoćnog Belgijanca. "Građani" su ponovo imaju plus dva.

Da sjajnu utakmicu gledamo u Manchesteru vidjeli smo dva minuta kasnije. Real je pokazao ponovo da je neuništiv, pa je ponovo prišao na minus jedan.

Mrežu protivnika je zatresao Vinicius, koji je proletio pored protivničkih igrača. Izašao je sam ispred Edersona i savladao ga sa ivice peterca. Tada je bilo 3:2 za City.

U 75. minuti bilo je 4:2 za City. Lopta je najprije došla do Zinchenka koji je oboren na 20-ak metara od gola i taman što se sudija Kovač spremio da svira faul, lopta je došla do Silve, koji je tukao kao iz praćke i matirao je Courtoisa.

Kada se očekivaloi da će to biti konačan rezultat - Real se ponovo vratio. Dosuđen je penal za Kraljeve poslije igranja rukom Laporta - loptu je na bijelu tačku stavio Karim Benzema i drugim golom na meču postavio konačnih 4:3.

Očekujemo i da revanš u Madridu bude jednako paklen kao ova utakmica u Manchesteru.