Liga prvaka | Real od 0:2 do 5:2 protiv Dortmunda, Demiroviću i Stuttgartu velika pobjeda u Torinu

0

Od 21 sat u Ligi prvaka odigrano je još sedam utakmica trećeg kola ligaške faze Lige prvaka.

Najuzbudljivije je bilo u Madridu, gdje je Borussia Dortmund nakon prvih 45 minuta vodila 0:2 protiv Reala, ali su Kraljevi u nastavku potopili protivnika i slavili s 5:2.

Donyell Malen (30') i Jamie Gittens (34') su bili strijelci za goste, koji su bili nadomak velike senzacije.

Reis Kavazović: Ne postupamo dobro i odgovorno prema djeci!

Međutim, u drugom poluvremenu je uslijedio veliki preokret domaćina u režiji Antonia Rudigera (60'), Viniciusa Juniora (63', 86', 90+3') i Lucasa (83').

Realu je to bila druga pobjeda, a Borussiju Dortmund prvi poraz.

Stuttgart bh. reprezentativca Ermedina Demirovića (26) slavio je veliku pobjedu u Torinu protiv Juventusa (0:1).

U 92. minuti mu ju je donio El Bilal Toure, koji je na terenu u 62. minuti zamijenio upravo Demirovića.

Prethodno su gosti u 86. minuti propustili penal, koji je skrivio Danilo i dobio crveni karton.

Jusuf Gazibegović (24) je sa Sturm Grazom pretrpio novi poraz, ovaj put kod kuće od Sporting Lisabona (0:2).

Arsenal je s 1:0 savladao Shakhtar, Aston Villa je rezultatom 2:0 pobijedila Bolognu, Girona s 2:0 Slovan Bratislavu, dok su PSG i PSV odigrali 1:1.