Liga prvaka | Debakl Crvene zvezde u Monacu za treći poraz, Milan stigao do prve pobjede

2

U utorak, 22. oktobra, u terminu od 18:45 sati, odigrane su dvije utakmice trećeg kola ligaške faze Lige prvaka.

Crvena zvezda je gostovala na stadionu Louis II ekipi Monaca, gdje je pretrpjela težak poraz rezultatom 5:1.

Takumi Minamino je doveo domaće u vodstvo u 20. minuti, a gosti su izjednačili sedam minuta kasnije golom Cherifa Ndiayea s bijele tačke.

Reis Kavazović: Ne postupamo dobro i odgovorno prema djeci!

Monaco je na odmor ipak otišao s prednošću, jer je u četvrtoj minuti nadoknade prvog poluvremena za 2:1 pogodio Breel Embolo.

U nastavku je domaći tim postigao još dva gola preko Wilfrieda Singa (54'), Minamina (70') i Maghnesa Akliouchea (90+6') čime je potvrdio drugu pobjedu i gostima ujedno nanio treći poraz.

Istovremeno je Milan na San Siru ugostio Club Brugge i savladao ga s 3:1.

Dvostruki striejlac za Rossonere bio je Tijjani Reijnders (61', 71'), dok je autor preostalog gola bio Christian Pulisic (34').

Strijelac za goste iz Belgije, koji su od 40. minute igrali bez isključenog Raphaela Onyedike, bio je Kyriani Sabbe (51').

Milanu je ovo bila prva pobjeda, a Club Bruggeu drugi poraz.