Liga prvaka | Kolašinac upisao asistenciju, Atalanta došla do prve pobjede

0

U terminu od 18:45 sati u srijedu, 2. oktobra, odigrana su još dva meča drugog kola Lige prvaka.

Atalanta bh. reprezentativca Seada Kolašinca (30) je kao formalni gost protiv Shakhtara na Veltins Areni slavila s 0:3 i došla do prve pobjede u ovosezoskom takmičenju nakon uvodnog remija protiv Arsenala (0:0).

Tim iz Bergama poveo je u 21. minuti golom Berata Djimsitija.

Liga prvaka | Dinamo prokockao pobjedu, neočekivani porazi Bayerna i Reala

Njegovu prednost je u 44. minuti povisio Ademola Lookman nakon asistencije Kolašinca.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Raoul Bellanova golom u 48. minuti.

Istovremeno su meč odigrali Girona i Feyenoord, a slavili su gosti iz Rotterdama s 2:3.

Prva do vodstva došla je Girona golom Davida Lopeza u 19. minuti, da bi potom uslijedio preokret Feyenoorda preko Yangela Herrere (23' a.g.) i Antonija Milamba (33').

Gosti su tri minute kasnije dobili i penal, koji nije uspio uspješno realizovati Ayase Ueda.

David Hancko je u 51. minuti postigao gol za Gironu, koji je VAR poništio zbog offsidea, a potom je Bojan Miovski u 67. promašio penal za domaće.

Ipak, Donny van de Beek je u 74. minuti pogodio za poravnanje, ali to nije bilo sve.

Uspjeli su gosti doći do pobjede autogolom Ladislava Krejcija u 74. minuti.