Kvalifikacije: Zmajevi primili gol u sudijskom vremenu i ostali bez pobjede

7

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u četvrtom meču kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Kataru, odigrala je 2:2 protiv Kazahstana.

Zmajevi su, nošeni navijačima na Bilinom polju, odigrali najbolju utakmicu otkako je selektor Bugarin Ivaylo Petev i krenuli u borbu za plasman na Svjetsko prvenstvo, drugo nakon što je BiH igrala u Brazilu 2014. gdoine.

No, nisu uspjeli doći do pobjede.

State Department objavio izvještaj za BiH: Žestoka kritika na račun Dodika i njegove svite

U prvih 45 minuta potpune dominacije Zmajeva. Gosti su tek pred kraj prvog dijela prešli na našu polovinu, oslobodili se pritiska koji je trajao skoro 40 minita, i napravili dvije poluprilike.

Prije toga redale su se šanse pred golom golmana Shatskiya. Najviše ih je imao Edin Džeko, koji je u nekoliko navrata propustio lijepe prilike da BiH dovede u vodstvo.

Dijamant je pucao u petoj i 17. minuti, ali oba puta pored gola. Nalić je imao sjajnu priliku u finišu prvog dijela, ali je i njegova lopta otipšla izvan okvira gola gostiju.

Susret BiH - Kazahstan u Zenici - undefined

Demirović i Kolašinac su također pucali, ali nisu imali sreće. Pjanić u prvom dijelu bio naš pokretač akcija, rastrčan, ali prave završnice nismo imali.

U finišu prvog dijela zaprijetili su gosti, ali se srećom mreža našeg gola nije zatresla.

U drugom dijelu gosti su na početku imali više loptu u nogama i za to su nagrađeni brzim golom.

Prvi korner za goste i odmah gol. Igrala se 51. minuta kada je Kuat iskoristio uspavanost naše odbrane, nadvisio našu odbranu i matirao Šehića. Mat u dva poteza.

Nakon primljenog gola, voda je ušla u upi Zmajevima. Dugo vremena je trebalo da se vratimo. U jednom periodu igra Zmajeva bila ne nepovezana, a igrači potpuno zbunjeni.

I kada smo imali loptu u posjedu, i prostora da razvijemo kontru, jednostavno noge su bile - svezane.

Petev je pokušao sa izmjenama - Ćivić, Gojak i Menalo, ali igre prema napadu nije bilo.

Kada smo mislili da ćemo teško do gola - sudija je pokazao na penal. Džeko je pao, a izraelski arbitar pokazao na "kreč".

Malo je dileme bilo kod sudija, VAR analiza je trajala tri minute, ali su arbitri pokazali na penal.

Pjanić je bio miran, golmana poslao na jednu, a loptu na drugu stranu - 1:1. Igrala se 74. minuta.

Nakon poluprilike Džeke, Menalo je u 86. postigao gol za 2:1.Sjajan gol - glavom. Pjanić je izveo korner i Menalo postigao eurogol.

Sudija je produžio zatim susret šest minuta. I onda šok u 95. minuti - sudija je svirao faul na 17 metara, a Zainutinov pogodio iz slobodnog udarca za konačnih 2:2.

Šteta, zaista šteta. Najviše zbog navijača.