Uživo s Bilinog polja sa meča kvalifikacija za SP: Šok u 95. minuti

14

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos utakmice kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo između  Bosne i Hercegovine i Kazahstana.

Zmajevi love prvu pobjedu u kvalifikacijama za Mundijal. U tri susreta osvojili su dva boda, od toga onaj najveći nedavno u Strasbourgu protiv Francuske, kada je Džeko postigao gol, a Trikolori izjednačili za 1:1.

Podcast s Tomom – Jadranka Miličević: Za femicid nije kriv samo pojedinac, već čitavo društvo

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

FT

Bosna i Hercegovina - Kazahstan 2:2.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u četvrtom meču kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Kataru, odigrala je 2:2 protiv Kazahstana.

90'+4

Džeko je napravio faul na 16 metara.

I 2:2. Primili smo gol iz slobodnog udarca.

90'

Šest minuta produžetka susreta.

86'

GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL - Menalo.

Kazali smo da bi on mogao biti džoker selektora Peteva i pogodili smo.

Sjajan gol - glavonm. Pjanić je izveo korner i Menalo postigao eurogol.

82'

Korner za BiH, nakon što je Džeko propustio priliku. Lijepu priliku.

Nakon kornera očekivali smo jopš jedan, ali je pomoćni sudija pokazao da je gol-aut. Uz salve zvižduka sa tribina.

80'

Dva uzastopna kornera za goste. Dugo se čekalo da ga izvedu, posebno drugi. Šehić je ovoga puta bio siguran.

76'

Navijači su se podigli sa svojih stolica. Žele pobjedu, navijaju, bodre Pjanića, Džeku ostale Zmajeve.

Čuje se i "Volim te, Bosno...".

Ima još vremena za potpuni preokret.

74'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL.

Pjanić je sjajno izveo penal. Dugo se čekalo izvođenje, bilo je tu i nervoze, ali je sve na kraju dobro ispalo.

1:1 je u Zenici.

Pogled na tabelu:

62'

Sudija je u dogovoru sa VAR sobom. Arbitari gledaju da li je bio penal.

Bio je - Pjanić će pucati.

70'

PENALLLLLL ZA BiH.

Pao je Džeko, i sudija odmah pokazao na penal.

67'

Luka Menalo je u igri. Hoće li on biti džoker selektora Peteva?

Iz igre je izašao Dennis Hadžikadunić.

Petev sve karte baca u napad. Treba nam taj gol.

"Požutio" je Zainutinov, ali šta imamo od toga kada je i dalje 1:0 za Kazahstan.

64'

Naši se loše oslobađaju lopte u napadu. Izgubili smo onu tečnu igru iz prvog dijela. Gol koji su postigli gosti je baš šokirao naš tim. I kada imamo prostora i loptu u posjedu, jednosatvno - usporimo akciju prema napadu.

60'

Džeko prigovara sudiji i dobio je žuti karton. Dijamant je tražio korner, Izraelac odlučan je bio da nije bio i nakon prepirke s Dijamantom, pokazao mu je žuti karton.

57'

Naši se bude, Imamo novi korner.

Navijači su za "desetku", čuje se "Volim te, Bosno..". Sve je na našoj strani da brzo dođemo do izjednačenja.

Još jedan korner za Zmajeve.

54'

Petev pravi novu izmjenu - izašao je Adi Nalić, a ušao Amer Gojak.

51'

GOOOOLLLLLL. Gosti vode 1:0. Prvi korner za goste i odmah gol. Kuat je bio strijelac.

Naši su spavali nakon kornera, Kuat je dobro skočio i zakucao loptu u mrežu.

Ovo niko nije očekivao na Bilinom polju.

50'

Gosti imaju više loptu u nogama u drugom dijelu. Stigli su i do prvog komera na meču.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Petev pravi izmjenu - izašao je Kolašinac, a ušao Ćivić. Čudan potez bugarskog stručnjaka na klupi Zmajeva.

HT

Poluvrijeme u Zenici, Bosna i Hercegovina - Kazahstan 0:0.

Više nego dobrih 45 minuta Zmajeva i gol je samo nedostajao kao kruna dobroj predstavi.

Bilo je tu prilika, Džeko čak dva puta je bio blizu da se upiše u listu strijelaca.

Mreže miruju. I u nastavku očekujemo uragan ka golu Kazahstana.

45'+1

ŠTETTTTAAAAA. Ponovo nismo imali sreće. Cimirot je prvo pucao, pa Kolašinac i sijevnulo je pored stative.

45'

Sudija je meč produžio za tri minute. Izraelski arbitar sve je ispoštovao.

43'

Nalić je pucao. Mogao je bolje. Nije se proslavio, nakon što je sam izgradio priliku da šutira sa 20 metara.

42'

Još jedna prilika za goste. Poluprilika, ali su se Kazahstanci prekombinovali u napadu.

40'

Opasno je bilo pred našim golom. Tagybergen je pucao sa 25 metara. Imali smo sreće, otiplo je malo pored stative.

39'

I pored dobre igre Zmajeva teško da ćemo vidjeti gol u mreži Kazahstana u prvih 45 minuta.

Selektor Ivaylo Petev je napravio odličnu taktiku, ali nedostaje taj završi udarac za gol.

BiH bolje igra večeras nego kako su odigrali nedavno u Strasbourgu protiv Francuske, ali se i dalje mučimo u napadu.

36'

UHHHHHHHH. Kakva šansa Zmajeva. Demirović je izbacio nekoliko igrača gostiju. Bio sam na 10 metara, pucao i dobio samo - korner.

Najbolja prilika za BiH.

34'

Ponovo je Pjanić tražio Džeku. Ovoga puta malo prejaka lopta za napadača Intera. I lopta odlazi u gol-aut.

Šteta. Bilo je malo igrača Kazahstana u odbrani, moglo se ovo bolje završiti.

34. minuta i dalje 0:0.

30'

Prvih pola sata i prvi karton. Dennis Hadžikadunić je zapisan u notesu sudije Frida iz Izraela.

28'

Dok čekamo na gol u Zenici, Francuska vodi 1:0 protiv Finske.

Strijelac je bio Griezmann.

Ovako sada izgleda trenutna tabela u našoj grupi:

24'

OPET DŽEKO. I opet promašaj. Lopta odlazi pored gola. Bio je bolji udarac oprema golu gostiju, nego prije pet minuta.

18'

Još smo pod dojmom promašene prilike koju je imao Dijamant. Svi su vidjeli loptu u golu.

17'

NEEEEEEEEE....... Ne možemo vjerovati šta je Džćeko promašio. Bio je sam na pet metera i poslao loptu preko gola.

Pjanić mu je "servirao na tanjiru".

12'

Nadali smo se penalu, a dobili smo ofsajd.

Pomoćni sudija je podigao zastavicu nakon nove dobre akcije Zmajeva.

Naši napadaju i traže priliku da konačno zatresu gol.

Detalj sa utakmice u Zenici BiH - Kazahstan - undefined

11'

Pucao je Džeko. Sa nekih 20 metara i lopta je otišla preko gola.

Sam je izgradio poziciju za šut, ali lopta nije najbolje "legla".

08'

Pjanić je taj koji se bori. Sada je jednu loptu sa zemlje uhvatio i nogom dodao do Stevanoviča. Nagrađen je aplauzom.

Na stadionu je 5.000 gledalaca, ali kao da ih je 10.000. Zaista su frenetični.

07'

Nakon kraćeg prekida susret je nastavljen. Dobro igraju Zmajevi večertas, agilni su, na svakoj su lopti.

05'

Šta je promašio Edin Džeko.....

Stevenović je sjajno odigrao, a Dijamant zakasnio. Pucao je, ali preko gola.

ŠTETA.

03'

Sjajan kontranapad Zmajeva, a na kraju nakon ubačaja Kolašinca prema Džeki u posljednji tren reaguje Maliy.

03'

Navijači su se zaželjeli pravog nogometa, onog reprezentativnog. Svaku akciju nagrađuju aplauzima.

Mogli bismo večeras gledati kvalitetnu utakmicu.

01'

Počela je utakmica.

Sretno, Zmajevi.

20:44

Na redu je HIMNA BOSNE i HERCEGOVINE.

Veliki aplauz na zeničkom stadionu. Susret počinje za manje od 60 sekundi.

20:40

Igrači izlaze na teren, stadionom se prolama - Bosna, Bosna....

Uskoro će himne. Prvo ćemo pozdraviti goste iz Kazahstana.

20:35

U isto vrijeme Francuska ide po prvu pobjedu nakon dva vezana remija. Protivnik im je Finska.

Mi priželjkujemo treći vezani remi Trikolora, koji bi Zmajevima, u slučaju pobjede nad Kazahstanom, otvorio i put ka prvoj poziciji.