Italijanski mediji hvale Sarajevo: Koševo će gorjeti u revanšu

Nevjerovatno Sarajevo je uspjelo odigrati 2:2 na gostovanju u Italiji protiv Atalante, naslov je u najtiražnijem listu na Apeninima - Gazzetti dello Sport.

Dopisnik ovog lista iz Reggio Emilije, Luca Calamai, pohvaliio je igru našeg predstavnika, dodavši da je Atalanta ispustila lijepo vodstvo od 2:0 koje je imala nakon prvih 45 minuta.

Ipak, hrabri igrači Sarajeva su uspjeli postići dva gola u nastavku i preko Harisa Handžića i Aladina Šišića ostvariti fantastičan rezultat od 2:2 uoči revanša na Koševu.

"Bosanci su postigli dva gola za šest minuta i šokirali Atalantu. Neće biti lako u revanšu", dodao je ovaj novinar.

S druge strane, list Corriere naglašava da su na utakmici upućena četiri udarca u okvir gola i da su svi završili u mrežu, po dva na obje strane.

"Šetnja igrača Atalante po terenu pretvorila se u noćnu moru", piše novinar ovog lista.

Pohvalili su trenera Husrefa Musemića koji je u 60. minuti u igru uveo Harisa Handžića, koji je sedam minuta kasnije postigao prvi gol za Sarajevo.

"Hrabro su Bosanci igrali i došli do drugog gola za velikih 2:2 za njih", dodaje novinar lista Corriere.

U jedno smo sigurni hrabri ili ne - Koševo će gorjeti 2. augusta od 20.15 sati kada se igra revanš utakmica.