Željezničar poražen na Grbavici: Apollon slavio sa 2:1

Nogometaši Željezničara nisu uspjeli ostvariti povoljan rezultat u prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige - kiparski Apollon ostvario je pobjedu od 2:1.

Ovo je bila utakmica bez mnogo  prilika za postizanje gola. Uglavnom se igralo između dva kaznena prostora.

U prvom dijelu, Apollon je imao više loptu u nogama (58 posto). Gosti su izveli tri kornera, dok je naš tim imao jedan.

Igrala se 23. minuta kada su Kiprani poveli. Arežina je napravio prekršaj, Joao Pedro je ubacio iz slobodnjaka, a Bogićević nespretno pogodio vlastitu mrežu. Golman Kjosevski bio je nemoćan.

Dodajmo da u prvih 45 minuta Plavi s Grbavice nisu imali nijedan udarac u okvir gola gostiju.

U nastavku ista slika. Gosti su strpljivo čuvali loptu u nogama, a pobjednik Kupa BiH pokušavao ugroziti gol Kiprana.

Plavi s Grbavice prvi udarac u okvir gola gostiju imali su u 74. minuti, kada je Bogićević pucao ali golman Vale nije imao problema da uhvati loptu.

I onda novi udarac za naš tim. Igrala se 77. minuta kada su gosti izveli korner. Sjajni Sachetti je uhvatio volej, a Kjosevski nespretno reagirao. Lopta je prešla gol-crtu i to je bilo 0:2.

Poslije toga tempo igre je pao. Igrači Željezničara pokušali su smanjiti prednost gostiju, i to im je pošlo za nogom u 90. minuti susreta kada je Krpić na asistenciju Zeca zatresao mrežu gostiju.

Na žalost nije bilo vremena za novi zgoditak i ostalo je 2:1 za Apollon.