Hladan tuš u Mostaru: Valletta u sudijskoj nadoknadi do remija protiv Zrinjskog

Arhiv / Nemanja Bilbija napustio Zrinjski
U Mostaru HŠK Zrinjski ugostio je ekipu Vallette s Malte u sklopu 2. pretkola Lige Evrope.

Ekipa Zrinjskog stvorila je pritisak odmah na početku i imala dobru priliku preko Bekića, ali je golman gostiju odbranio njegov pokušaj.

U 13. minuti Filipović ubacuje pred gol gostiju, ali Bilbija glavom šutira u golmana Vallette.

Dobru šansu Zrinjski je stvorio u 24. minuti. Uigranu kombinaciju su izveli nakon slobodnog udarca, ali Filipović je šutirao preko gola.

Odmah nakon prilike domaćina, igrač gostiju Nwoko je pokušao glavom nakon kornera, međutim lopta odlazi preko gola.

U 39. minuti velika šansa za Zrinjski. Bekić je čekao loptu koju mu je pred golom dodao Bilbija, ali je nije dočekao. U nastavku akcije udarac Pezera je izblokiran.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku susreta, u 51. minuti Bilbija zabija za vodstvo Zrinjskog od 1:0.

U 64. minuti odličan udarac Todorovića brani golman Zrinjskog.

Igrači Zrinjskog stvorili su još jednu velika priliku u 68. minuti. Bekić je prebacio golmana Vallette, ali lopta odlazi nekoliko centimetara pored stative.

U nadoknadi sudijskog vremena, igrači Vallette su uspjeli postići pogodak  nakon kontre za hladan tuš Pod Bijelim brijegom.

Do kraja utakmice, nogometaši Zrinjskog su čuvali rezultat te je utakmica završena rezultatom 1:1.