Euro 2024 | Gruzija je sa 'Kvaradonom' bila blizu novom čudu, ali ih je čudesna Španija rastužila

1

Španija je četvrti učesnik četvrtfinala na Europskom nogometnom prvenstvu u Njemačkoj.

Crvena furija je sa 4:1 nadigrala Gruziju i izborila plasman među osam najboljih na Euro 2024.

Gruzija, najprijatnije iznenađenjem Europskog prvenstva, prevođena sjajnom zvijezdom Napolija Kvaracheliom, poplarnim 'Kvaradonom' bila blizu još jedne senzacije (iznenadili nedavno Portugal u grupnoj fazi, op. a.).

EURO 2024 | Uživo iz Munchena s utakmice Europskog prvenstva: Rumunija - Nizozemska 0:3

Nakon početnih ispitivanja snaga, Gruzija je prva došla u vodstvo, Igrala se 23. minuta kada su Gruzijci u samo tri-četiri poteza stigli su pred gol Unaija Simona.

Kvarachelia je osvojio dosta prostora na sredini terena i poslao na desnu stranu prema Čakvetadzeu, koji šalje oštru poluvisoku loptu u sredinu, a Le Normand je prevario Simona i poslao loptu u mrežu za vodstvo Gruzije od 1:0.

U 31. minuti, Grzzija je tražila penal. Mikautadze je pao u kaznenom prostoru nakon duela s Le Normandom, ali sudija je odmahnuo rukom.

U 39. minuti odličan gol Španije. Rodri je nakon dodavanja Nice Williamsa, pucao s ruba kaznenog prostora, Morata - koji je bio u ofsajdu - možda je ometao vidokrug Mamardašvilija. VAR je provjeravao situaciju, a sudija pokazao na centar - 1:1.

U preostalih šest minuta se ništa nije dogodilo i ostalo je 1:1 na poluvremenu.

/ Anketa

Ko će biti novi nogometni prvak Europe?
Rezultati

Na početku drugog dijela, Kvarachelia je primijetio da je Simon daleko od gol-linije i pucao je s pola terena. Lopta je otišla malo pored lijeve stative.

U 51. minuiti 2:1 za Španiju. Yamal je pucao, Mamardašvili obranio, a zatim je Barcino "čudo od djeteta" poslalo loptu u pet metara gdje se Fabian Ruiz najbolje snašao i glavom matirao gruzijskog golmana.

U 71. minuti Nico Williams je postigao gol, Mamardašvili nije imao šanse za 3:1.

Konačnih 4:1 postavio je odlično Olmo.

Prvenstvo se nastavlja već u ponedjeljak, 1. jula, kada se sastaju Francuska - Belgija (18 sati) i Portugal - Slovenija (21 sat).

Sve mečeve iz minuta u minutu možete u tekstualnom prijenosu pratiti i na portalu Radiosarajevo.ba.