EURO 2024 | Uživo iz Gelsenkirchena s utakmice Europskog prvenstva: Engleska - Slovačka 1:1

2

Ekipa Engleske i Slovačke sastaju se u nokaut fazi Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na stadionu Veltins Arena u Gelsenkirchenu s početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Turisti vole Sarajevo: Evo kako iz Ministarstva privrede KS komentiraju turistički 'boom' u gradu

FT

KRAJ UTAKMICE!

ENGLESKA JE UZ DOSTA SREĆE SAVLADAL SLOVAČKU.

110'

Slobodan udarac za Slovačku!

Tupta je izveo slobodnjak s poludistance, ali je lopta otišla visoko iznad gola. Ovo je bio loš šut!

105'

Počeo je drugi produžetak

ET

ZAVRŠEN JE PRVI PRODUŽETAK!

Engleska je u prvim minutama produžetka preokrenula rezultat.

97'

Da vidimo koliko ima vas koji će glasti za Englesku

/ Anketa

Ko će biti novi nogometni prvak Europe?
Rezultati
91'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

HARRY KANE POGAĐA ZA PREOKRET

ENGLESKA VODI 2:1

90'

Idemo u produžetke!

90+5'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Jude Bellingham je dao gol makazicama.

Engleska je u zadnjim minutama izjednačila.

90+1'

Sudija je produžio 6 minuta igre.

90'

Engleska se trudi da izjednači, ali Slovačka se brani disciplinovano!

81'

AUUUUUUUUU KAKVA ŠANSA ZA ENGLESKU!

Rice je šutirao, ali stativa je spasila Slovačku.

78'

KANE JE FULIO ŠANSU ZA IZJEDNAČENJE!

55'

VELIKA ŠANSA ZA SLOVAČKU!

Odličan pokušaj! David Strelec je odlučio pucati snažno iz velike udaljenosti. Pucao je vrlo dobro, ali je lopta prozujala par centimetara pored desne stative. Skoro smo vidjeli jedan spektakularan gol.

51'

IPAK JE GOL PONIŠTEN ZBOG OFSAJDA.

50'

GOOOOOOOOOOOOOL!

ENGLESKA JE IZJEDNAČILA.

Foden je postigao gol.

45'

Počelo je drugo poluvrijeme!

Da li Engleska može preokrenuti rezultat u narednim minutama.

HT

Kraj prvog poluvremena!

Slovačka vodi od 25 minuta Englesku, da li će Lavovi uspijeti preokrenuti ovu utakmicu.

Dok čekamo da počne da počne drugo poluvrijeme glasajte u našoj anketi:

/ Anketa

Rezultati
45'

Sudija je produžio još 3 minute.

44'

Engleska se trudi da poravna rezultat prije kraja prvog poluvremena, ali Slovačka se odlično brani.

25'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

Slovačka vodi 1:0 protiv Engleske.

Ivan Schranz se upisuje u listu strijelaca!

12'

DOSTA SREĆE ZA ENGLESKU!

Lukas Haraslin je pokazao individualnu kvalitetu, ušao u šesnaesterac i opalio. Njegov dobar šut je blokirala obrana.

5'

Ovo je bila zlatna prilika! David Hancko je dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao po golu. Ali je pucao neprecizno, lopta je otišla desno od gola.

1'

Počela je utakmica!

17:55

Igrači izlaze i slušamo himne reprezentacija.

17:35

Engleska, koja nije impresionirala na ovogodišnjem Euru, uspjela je završiti na prvom mjestu u svojoj skupini ispred Danske i Slovenije. Uprkos pobjedi protiv Srbije, igra "tri lava" bila je daleko od uvjerljive, što je izazvalo kritike engleskih medija. Gareth Southgate (53) i njegova ekipa, najskuplja i najveći favorit turnira, još uvijek moraju opravdati taj status.

Slovačka je uspjela proći u drugi krug kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe. Skupina koja je na papiru izgledala kao dominacija Belgije, u stvarnosti je bila vrlo izjednačena, sa svim momčadima koje su završile s četiri boda, uključujući i posljednjeplasiranu Ukrajinu.