Euro 2024 | Tri poništena gola, prekid susreta od 30 minuta i pobjeda Njemačke za lov prema tituli

1

Njemačka se plasirala među osam najboljih na Europskom nogometnom prvenstvu koje se igra u njihovoj državi.

Oni su u nadigrali Dansku sa 2:0 i izbori prolaz u nastavak takmičenja.

Na susretu su viđena još tri poništena gola, ali i prekid duela od 30 minuta zbog velikog nevremena koje je zahvatilo Dortmund.

Armin Durgut: Kako je izložba 'Mrtvare' stigla u sjedište Ujedinjenih naroda u New Yorku

Igrala se četvrta minuta kada je Njemačka postigla prvi gol. Njemačka je zabila nakon kornera, ali je sudija Oliver dosudio prekršaj. Strijelac nesuđenog pogotka bio je Schlotterbeck, koji je prema mišljenju sudije napravio prekršaj.

U 24. minuti najbolja prilika Danske. Maehle se našao u njemačkom kaznenom prostoru i pucao daleko preko gola.

U 35. minuti utakmica je prekinuta zbog nevremena. Sudija je procijenio da je bolje zaustaviti igru pa je igrače poslao u svlačionicu - pola sata.

Ostalo je 0:0, nakon 10 minuta nastavka meča u prvom poluvremenu.

U 48. minuti nakon velike gužve u kaznenom prostoru, Danska je povela golom Andersena. No, Nijemce je spasio VAR i gol je poništen.

U 52. minuti penal za Njemačku. Nakon ubačaja Rauma lopta je upravo Andersena pogodila u ruku. Andersen je u nekoliko sekundi od junaka postao tragičar. Kai Havertz je bio strijelac.

Njemačka je sa 2:0 povela u 68. minuti. Činilo se da će Schlotterbecka očistiti loptu Schmeichela, ali je danski golman stao. To je iskoristio Musiala koji je udvostručio vodstvo Nijemaca.

U 91. minuti Wirtz je postigao pogodak, ali je označen ofsajd (treći na utakmici, op.a.). Igrač Njemačke je bio u velikom ofsajdu te je gol opravdano poništen.

Ranije u subotu, Švicarska je prva izborila prilaz dalje, nakon što je sa 2:0 nadigrala Italiju.