EURO 2024 | Uživo iz Dortmunda s utakmice Europskog prvenstva: Njemačka - Danska 2:0

0

Nakon tri dana pauze, ekipa Njemačke i Danske sastaju se u nokaut fazi Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na stadionu Signal Iduna Park u Dortmundu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Bošnjaci nakon nevremena: "Ljudi u kolicima iznose led, svima su razbijene kuće"

FT

KRAJ UTAKMICE!

NJEMAČKA PROLAZI DALJE U ČETVRTFINALE.

90+2'

GLEDA SE VAR.

NEĆE BITI PRIZNAT GOL.

90+1'

Njemačka je postigla i treći gol, ali je poništen zbog ofsajda.

85'

Danci bacili sve karte u napad, ali se čini da je prekasno.

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Njemačka je udvostručila prednost.

Musiala je strijelac.

66'

DOBRA PRILIKA ZA DANSKU!

Hojlund je šutirao, ali opet fantastični Neuer odbranio.

59'

AUUUUUUU KAKVA ŠANSA ZA NJEMAČKU

Kai Havertz je loše odreagovo i promašio skoro prazan gol.

53'

GOOOOOOOOOOOL!

HAVERTZ SIGURAN.

Vodi njemačka 1:0.

52'

PENAAAAL ZA NJEMAČKUUUU!

51'

GLEDA SE VAR

Potencijalni penal za Njemačku.

50'

Gol je poništen zbog ofsajda.

49'

48'

Danska vodi 1:0.

45'

Počelo je drugo poluvrijeme!

Nadamo se da neće biti više prekida, i da će nam ostatak utakmice donijeti golove.

HT

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45'

SJAJNA ODBRANA NEURA!

Danska je izvela kontra napad kao iz udžbenika, ali sjajni golman Njemačke nije dozvolio da se finalizira akcija.

42'

ŠANSA ZA DANSKU!

Hojlund je šutirao nakon što se Schlotterbeck spetljao.

37'

ŠANSA ZA NJEMAČKU!

Golman Danske drži reprezentaciju u životu.

36'

Počela je utakmica ponovo!

21:58

Igrači su ponovno na terenu i zagrijavaju se. Utakmica bi mogla uskoro početi.

21:55

Igrači se vraćaju na terenu.

21:49

U Dortmundu je krenuo padati i grad. Ne nazire se ponovni početak utakmice.

21:46

Dok se igrači ne vrate na teren, možete glasati u našoj anketi

/ Anketa

Ko će biti novi nogometni prvak Europe?
Rezultati
35'

Sudija je prekinuo meč zbog nevremena.

Igrači su poslani u svlačionicu.

24'

Meahle šutirao, ali lopta je otišla izvan terena.

8'

Njemačka napada želi što prije da postigne gol.

7'

Kakva šansa za Njemačku!

Kimmich je šutirao, ali brani golman.

4'

Gol je poništen.

Ostaje 0:0.

4'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Njemačka vodi 1:0.

1'

POČELA JE UTAKMICA!

20:55

Dok slušamo himne, glasajte u našoj anketi

/ Anketa

Rezultati
20:49

Njemačka i Danska od 21 sat igraju susret osmine finala Eura na stadionu Signal Iduna Park u Dortmundu. Glavni sudac ovog dvoboja je Englez Michael Oliver, a pobjednik ovog dvoboja u četvrtfinalu 6. jula u Stuttgartu će igrati protiv boljeg iz duela Španaca i Gruzije. U prvom susretu osmine finala Švicarska je s 2:0 pobijedila Italiju.

Podsjetimo, naš najbolji bh. arbitar Irfan Peljto je delegiran kao četvrti sudija, a više o tome možete čitati na linku OVDJE.