EURO 2024 | Počinje nokaut-faza: Večeras prva dva susreta osmine finala

Europsko prvenstvo nastavlja se nakon tri dana pauze susretima osmine finala.

U subotu, 29. juna, na programu su dvije utakmice.

Od 18 sati na Olimpijskom stadionu u Berlinu sastat će se Švicarska i Italija.

Policija uhvatila lopova dok je obijao u 4 ujutro, otkrili da za njim ima raspisana potjernica

Švicarci su osvojili drugo mjesto grupe A s pet osvojenih bodova, iza Njemačke, a ispred selekcija Mađarske i Škotske. U prvom kolu su savladali Mađarsku s 3:1, a potom upisali remije sa Škotima (1:1) i Nijemcima (1:1).

Italija je, s druge strane, izborila nokaut-fazu na dramatičan način, golom za 1:1 u 98. minuti protiv Hrvatske u posljednjem kolu. Prije toga su upisalu pobjedu nad Albanijom (2:1) i poraz od Španije (0:1), a u osminu finala plasirali su se također kao drugi u grupi.

U 21 sat gledat ćemo duel Njemačke i Danske, koji se igra na Signal Iduna Parku u Dortmundu.

Njemačka je osvojila grupu A sa sedam osvojenih bodova, do kojih je došla pobjedama nad Škotskom (5:1) i Mađarskom (2:1), te remijem protiv Švicarske (1:1).

/ Anketa

Ko će biti novi nogometni prvak Europe?
Rezultati

Danci su završi kao drugi u grupi C iza Engleske, a ispred Slovenije i Srbije, te nisu upisali niti jedan poraz. Prvo su remizirali sa Slovenijom (1:1), potom s Engleskom (1:1) i na kraju sa Srbijom (0:0).

Oba susreta direktno će prenositi BHT1.

Tekstualne prijenose današnjih utakmica u Njemačkoj iz minuta u minutu možete pratiti i na portalu Radiosarajevo.ba.