Džeko na asistenciju Pjanića pogodio za 1:0

Čitavih 70 minuta bilo je potrebno Zmajevima da savladaju čuvara mreže Kipra, ali ipak, uspjeli su u tom naumu, čime su obradovali veliki broj navijača koji ih večeras bodre po izuzetno hladnom vremenu sa tribina Bilinog polja.

Odbrana Kipra je pogriješila, što odlično dva ponajbolja bh. nogometaša koriste, te je tako Pjanić uhvatio odbjeglu loptu, koju je zatim plasirao do Edina Džeke.

Dijamant je vrlo uspješno matirao nemoćnog Panayia, koji je samo mogao pogledati iza sebe i izvaditi loptu iz svoje mreže, dok su Zmajevi slavili postizanje pogotka.

Dakle, 20 minuta prije kraja utakmice Zmajevi su skinuli brige sa pleća mnogim navijačima, postavivši rezultat na 1:0 u svoju korist.