Džeko je Romino srce: Vučica slavila protiv Napolija

Bh. napadač bio je aposlutni junak derbija u Italiji poslije kojeg je Roma preuzela ulogu drugog tima u prvenstvu.

Vučica je slavila u Napolju rezultatom 3:1 i preuzela drugo mjesto Serie A.

Dok je Džeko sa dva gola u stanje ekstaze bacio navijače Rome, publika u Napolju čupala je kosu zbog amaterskih reakcija skupocjenog senegalskog štopera Kulibalija.

Velika želja Chelsea u ljetnom prelaznom roku propisno se obrukao u 43. minutu dozvolivši da mu Muhamed Salah uzme loptu i posluži Edina Džeka za inicijalno vodstvo Vučice – 1:0.

Reprezentativac Srbije Nikola Maksimović solidno je obavljao posao, ali njegovi saigrači kao da su ustali na pogrešnu nogu. Prvo Kulibali, a potom Hisaj koji je dozvolio Džeki u 54.minutu da se izbori za odličnu poziciju i centaršut Florenzija pospremi u mrežu.

Grijeh iz prvog poluvremena Kulibali je uspio donekle da sapere u 58.minutu. Bio je to sjajan skok i zakucavanje lopte u Rominu mrežu.

Pokušao je trener Napolija sve da izbjegne prvi ovosezonski domaći poraz, ali Roma se izuzetno dobro branila.

Čekala je Vučica šansu i dočekala. Egzekutor je bio Muhamed Salah u 85. minutu za konačnih 3.1 za Romu.