Dva gola Pjanića, poraz Džeke: Šlag na sve - crveni karton Ronalda

Utakmicama u grupama E, F, G, i H večeras su nastavljeno je takmičenje u Ligi prvaka. Na rasporedu je prvo kolo.

Prije nego krenemo po dešavanjima po grupama vrijedi istaknuti dva gola našeg Miralema Pjanića u pobjedu Juventusa na gostovanju u Valenciji, te crveni karton Cristiana Ronalda.

Benfica – Bayern 0:2

Bavarci su bez većih problema nadigrali Benficu. Na prvi gol se nije dugo čekalo.  Robert Lewandowski je postigao gol za 1:0 u 10. minutu susreta. U drugom dijelu pobjedu je potvrdio Sanches.

Grupa F

Šahtjor – Hoffenheim 2:2

Manchester City – Lyon 1:2

Veliko iznenađenje u Manchesteru. Prvak Engleske je ostao bez bodova u duelu sa Lyonom. Francuzi su hrabro ušli u susreti golovima Corneta i fekira u prvom dijelu poveli sa 2:0. Na 1:2 smanjio je Silva u 67. minuti.

Grupa G

Real – Roma 3:0

Prvak Europe nije imao problema protiv Rome. Tim našeg Edina Džeke u Madridu je odolijevao napadima sve do 45. minute kada je Isco načeo mrežu Rimljana. U drugom dijelu gol je postigao i Bale. Konačnih 3:0 postavio je Mariano.

Plzen – CSKA 2:2

Očekivala se pobjeda CSKA, ali su DOŠLI SAMO DO BODA. Krmencik je postigao dva gola za domaće, a Chalov smanjio na 1:2, da bi u 90. minuti došli do boda.

Grupa H

Valencia - Juventus 0:2

Dva gola Miralema Pjanića sa bijele tačke, po jedan u oba dijela bili su dovoljni da tim iz Torina odnese kući tri velika boda. Cristiano Ronaldo je u 29. minuti dobio crveni karton.

Young Boys - Manchester United 0:3

Dva gola Pogbe i gol Martiela donijeli su tri velika boda Englezima. Očekivana pobjeda za lijepo početak u Ligi prvaka.