Široki slavio na Pecari: Željezničar neće odbraniti trofej pobjednika

PrtScr / Gol Kožula za 1:0 za Široki

Nogometaši Širokog Brijega iz Kupa Bosne i Hercegovine izbacili su Željezničar, nakon što su na Pecari slavili sa 2:0.

Riječ je o najmasovnijem bh. takmičenju u kojem je u šesnaestini finala igrana samo jedna utakmica.

Domaći tim je postigao po gol u oba poluvremena i izborio plasman u osminu finala.

Prvo je Danijel Kožul u 29. minuti susreta obradovao domaće navijače, da bi konačnih 2:0 postavio bivši igrač Željezničara Josip Kvesić nakon velike greške Rodina.

Danas ranije, plasman u nastavak takmičenja su izborili, između ostalih, Sarajevo, Zrinjski, Krupa, Sloboda...

Krste Velkoski spektakularnim golom donio pobjedu Sarajevu

Podsjetimo, Željezničar je bio pobjednik Kupa Bosne i Hercegovine u prošloj sezoni.