Drama na Koševu: Sarajevo bilo na rubu nove katastrofe, pa se spasilo u posljednjim minutama

0

Fudbaleri Sarajeva nastavili su s razočaravajućim rezultatima nakon što su večeras u susretu 22. kola Premijer lige BiH pred praznim tribinama Koševa remizirali s Igmanom 2:2.

Prvo poluvrijeme

Bordo tim je ofanzivno otvorio meč i zaprijetio prvi put već u 12. minuti preko Nemanje Anđušića, čiji je pokušaj dobro odbranio Aldin Ćeman.

Četiri minute kasnije probao je Mirza Mustafić, ali nije bio precizan.

Merima Čelik dobila još jedno vrijedno priznanje: 'Prvi put je žensko Policajac godine'

Novu priliku za domaći tim zabilježili smo u 32. minut. Amar Beganović je lijepo prošao po desnoj strani i šutirao, a lopta je otipla malo pored gola.

Četiri minute kasnije gosti su mogli do vodstva. Velizar Janketić je šutirao sa 17 metara, a lopta je otišla tik pored stative gola domaće ekipe.

HT 📸 | FK Sarajevo 0:0 FK Igman Konjic

Posted by FK Sarajevo on Saturday, March 9, 2024

Sreća je bila na strani Igmana u 41. minuti. Slaviša Radović je sjajno šutirao vanjskim dijelom kopačke i pogodio stativu.

Drugi poluvrijeme

I u nastavku je Sarajevo diktiralo tempo igre.

Muhamed Buljubašić je u 54. minuti oprobao udarac s 20 metara, ali je siguran bio Ćeman.

Dvije minute kasnije je na suprotnoj strani pokušao Belmin Mešinović, no lopta je otišla preko gola.

Igman je u 65. minuti imao odličnu šansu da dođe do gola. Mirko Oremuš je pokušao s ivice šesnaesterca, no golman Sarajeva odbio je loptu u korner. Nakon kornera Mirsad Ramić je pokušao glavom, ali lopta je otišla preko gola.

Još jednom su zaprijetili gosti dvije minute kasnije preko Armina Bešagića, koji je šutirao pravo u Lovru Rogića.

FK Sarajevo - FK Igman

U 72. minuti gosti su ipak došli do gola. Miloš Gigović je dosudio penal nakon intervencije pomoćnika, a siguran s bijele tačke za 0:1 bio je Ramić.

Novi šok za domaći tim uslijedio je u 79. minuti, kada je bivši igrač domaćina Anel Hebibović zabio za 0:2.

Ipak, Sarajevo je u nastavku uspjelo izbjeći poraz golovima Hamze Čatakovića (85') i Ajdina Hasića (86').

Probali su do kraja domaći i do preokreta, ali nisu uspjeli.

Sarajevo je poslije ovog remija ostalo na petom mjestu s 34 boda.