Dobili smo još jednog putnika među 16 najboljih u Kataru: Amerikanci izdržali napade Irana

1

Reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država plasirala se među 16 najboljih na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Amerikancima je trebala pobjeda za prolaz protiv Irana (1:0) i do nje su došli golom najboljeg igrača - Christiana Pulušića.

Irancima je bio dovoljan i remi. Imali su svoje šanse, ali nisu uspjeli postići gol.

Dr. Hadžiahmetović: Na lokalne izbore u FBiH stranka Naprijed izlazi samostalno

Tek u 11. minuti smo zapisali prvi udarac u okvir gola. Christian Pulišić je pucao glavom, ali je lopta otišla ravno u ruke golmana Beiranvanda.

Milojko Pantić o Mundijalu: Fudbal, novac i Piksijeve infantilne parole

U 28. minuti odličnu šansu za SAD upropastio je Weah. Pokušavao je glavom sa 10-tak metara, ali je iranski golman ponovo bio siguran.

U 38. minuti 1:0 za SAD. Pulišić za bio strijelac. Amerikanac hrvatskih korijena utrčao je ubačaj raspoloženog Desta i poentirao za 1:0 iz peterca. Pulišiću je ovo prvi gol na Mundijalu.

U finišu poluvremena, duboko u sudijskoj nadoknadi Weah nije imao sreće. Postigao je pogodak utrčavanjem, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Ovim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu, Iran je krenuo ofanzivije. Ghoddos je pokušao glavom iz blizine, ali nije imao sreće. Da je pogodio Iran bi išao dalje.

Vjeronauk u vrtićima u BiH: Pioniri islama

Karimi je pokušao iskoristiti ubačaj s desna, ali nije zahvatio loptu. Tražili su Iranci igru rukom u kaznenom prostoru SAD-a, ali neopravdano, ispostavilo se. Ostaje 1:0 za Amerikance.

Karimi je u 82. minuti pokušao, ali nije zahvatio loptu. Tražili su Iranci igru rukom u kaznenom prostoru SAD, ali neopravdano, ispostavilo se.

Na kraju je i ostalo 1:0, što je bilo dovoljno Amerikancima da izbore drugu poziciju, iza Engleza.