Svjetsko prvenstvo u Kataru: Portugal savladao Urugvaj, FIFA “oduzela” gol Ronaldu

1

Portugal je večeras izborio plasman među 16 najboljih na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Junak pobjede bio je Bruno Fernandes, koji je postigao dva gola na utakmici u pobjedi Portugala od 2:0 nad Urugvajom.

Urugvaj svoju šansu za prolaz tražit će u posljednjem kolu.

Velika akcija MUP-a KS: Uhapšeno pet osoba, pretresi na nekoliko lokacija

Cristiano Ronaldo slavio gol, a nije bio strijelac, utakmicu prekinuo veliki incident

Prvo poluvrijeme bilo je dosadno. Bilježnica nam je skoro pa ostala prazna.

Za pravu priliku smo čekali nešto više od pola sata igre. Bentancur je u 32. minuti sam krenuo sa svoje polovice, promiješao odbranu Portugala i izbio sam pred golmana Costu.

Kada se očekivao završi udarac, golman Portugala je panterski reagirao i spasiogol.

Ostalo je 0:0 u prvih 45 minuta.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Prije gola, u 51. minuti meč je prekinut nakon što je na travnjak uletio navijač sa zastavom u duginim bojama i majicom s porukom podrške iranskim ženama i Ukrajini.

Ubrzo su ga zaštitari izbacili van.

Sve je trajalo nekoliko sekundi, tako da dužeg prekida nije bilo.

Portugal je poveo u tri minuta kasnije. Portugal je do prednosti stigao u 55. miunti. Iako jeCristiano Ronaldo proslavio pogodak, ispostavit će se da nije dirao loptu i da je pogodak pripisan Bruni Fernandesu.

U 75. minuti najbolja prilika za Urugvaj. Gomez je pucao, ali je pogodio stativu.

U 90. minuti penal za Portugal. Nakon signalizacije iz VAR sobe sudija je pokazao na bijelu tačku. Pošto je Ronaldo ranije izašao, loptu je uzeo Bruno Fernandes i pogodio za 2:0.

Portugal je pobjedom nad Urugvajom izborio plasman među 16 najboljih. Ko će iz ove grupe zajedno s njima dalje saznat ćemo u trećem kolu, kada Portugal igra protiv Južne Koreje, a Urugvaj protiv Gane.