Bordo tim uhvatio formu: Igman 'pao' na Koševu za treću uzastopnu pobjedu

1

U susretu 25. kola Premijer lige BiH, Sarajevo je na Koševu ugostilo Igman i savladalo ga rezultatom 3:2.

Bordo tim je na taj način svojim navijačima poklonio pobjedu za Dan grada Sarajeva.

Krenulo je sjajnom šansom domaćina u 13. minuti. Muhamed Buljubašić je poslije nekoliko fenomenalnih driblinga stvorio sebi poziciju za udarac, ali je lopta otišla malo pored stative gola gostiju.

Drama u Mostaru: Palicama pretučen novinar i kolumnist

Sarajevo je došlo do prednosti u 18. minuti. Dino Hamzić je faulirao Francisa Kyeremeha i to je bio penal za domaćina. Siguran s bijele tačke bio je Hamza Čataković.

Gosti su poravnali u 31. minuti. Sjevnula je kontra preko Stefana Denkovića, koji je povukao po desnoj strani i uposlio Anela Hebibovića, a ovaj s 20 metara dobro šutirao i pogodio za 1:1.

Horde zla obilježile Dan grada Sarajeva. Priredili veliku bakljadu i istakli parolu s jasnom porukom

Šest minuta kasnije nova kontra gostiju, no ovaj put je Dean Iliev siguran poslije pokušaja Denkovića.

Domaći tim je ponovo poveo u 40. minuti. Nakon šuta Ajdina Hasića, lopta se odbila do Čatakovića, koji je svojim drugim golom pogodio za 2:1.

Tri minute kasnije bilo je 3:1 za Sarajevo. Kyeremeh je uposlio Amara Beganovića, koji je u maniru rasnog strijelca pogodio mrežu gostiju.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je Igman u 50. minuti smanjio preko Denkovića.

Gosti su tražili penal u 68. minuti, ali glavni sudija Dražen Marić nije ništa signalizirao, što je izazvalo brojne proteste.

Tražili su i domaći penal u 83. minuti, no ni ovaj put se Marić nije oglasio.

FK Sarajevo - FK Igman

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja i domaćin se radovao.

Sarajevu je ovo bila treća uzastopna pobjeda kojom se probio na četvrtu poziciju i ima 40 bodova, dva manje od trećeg Veleža.

Igman je osmi s 26 bodova, te je tri boda udaljen od opasne zone.