Akademik Suad Kurtćehajić: "Istina o tome kako su se razvijale nacije u BiH"
/ Komentari (16)
Povratak na članakNAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.
Hahaha ovaj ublehaš ne odustaje.Možeš pametovat i palamutit polupismenom svijetu šta hoćeš,to će ti proći.Ali dalje ne.
Istina o tome kako su se razvijale nacije u BiH po receptu is mladomuslimanske kuhinje. Ali najjace kada se ovaj doktor nauka koji ie doktorat stekao u Bihacu predstavlja kao akademik. Vrh, nema dalje.
Su do 1974 gledali ko pse o nama se pricase vicevi A Bili SMO glavni za bratstva i jedinstvo
Ni katolici i pravoslavci BiH nisu bili nacije Hrvatske ni Srbije jer im nisu dijaspora. Nisu njihovi narodi! Naziv Srbi i Hrvati pa i BiH nisu dobili po njima vec kao NACIJA KRALJEVINE SHS! Nacije Kraljevine su ADMINISTRATIVNO FARBANE podjelom stanovnistva po *****njem jeziku i krstu (vjerskoj pripadnosti). Katolici sh jezika proglaseni hrvatima a pravoslavci srbima. Bosni je ta velikodrzavna matrica klonirana u AVNOJU i Dejtonu. Nema vise YU/SHS. Njene nacije izvan maticnih drzava su faktori nemira i ratova.
istraga po tu rica u crnoj gori je ostavila ovakve repove, nedovršen posao. crnogorski otuirioca koji se u svemu LAŽNO PREDSTAVLJA. nit je bošnjak, nego crnogorac, nit je akademik nego papak, nit je intelektualac, nego provincijalna budala. ah jah, tu je i njegov svamidži,... naletosum!
Jednostavno biti čovjek u granicama svoje države.
Malo vako malo nako Sećija 99 traži opravdanje pa prodaje šuplju Muradifu iz Breze. Joj cirkusa...
voli da se miješa u unutarnje stvari truhle fosne. mrš kući, crnogorac!
Ublehaš, bosanac iz Bijelog Polja iz Crne Gore :)
Akademik bolan... Na sve bolan naćine treba opravdati nastanak vjerske skupine. Nego, do kada je grb Jugoslavije imao pet baklji i koje godine se Tito smilovao pa dao da vjerska skupina bidne noooorod? I to, bez da im je dao ime (jer on je bio novi beg) nego onako, ko u vicu:po nazivu vjere ...
Registrovalo udruzenje gradjana, poput ribolovnog drustva, ali dalo mu ime Akademija i prozvalo se akademikom,sve ne bi li ove nebuloze kojima nas godinama zatrpava putem medija poput Radio Sarajevo ili Fake TV dobile na nekoj tezini
Ne kontam šta kome ne je jasno...nije greška do nas greška je što se pravoslavci u BiH zovu Srbima, katolici Hrvatima. Prije rata su nas sve zvali Bosancima, što je tačno. I dan danas ako odete u Srbiju, oni će za bilo koju vjeroispovijest u BiH reći Bosanac. Isto je i u Hrvatskoj. Njih su devedesetih pokondrili tuđmanovci i miloševići da lakše Bosnu podijele. A oni kontaju da će biti tamo prihvaćeni. Nikad. Bili su, jesu i ostaće Bosanci, kao i mi Bošnjaci-muslimani.
Ne kontam šta kome ne je jasno...nije greška do nas greška je što se pravoslavci u BiH zovu Srbima, katolici Hrvatima. Prije rata su nas sve zvali Bosancima, što je tačno. I dan danas ako odete u Srbiju, oni će za bilo koju vjeroispovijest u BiH reći Bosanac. Isto je i u Hrvatskoj. Njih su devedesetih pokondrili tuđmanovci i miloševići da lakše Bosnu podijele. A oni kontaju da će biti tamo prihvaćeni. Nikad. Bili su, jesu i ostaće Bosanci, kao i mi Bošnjaci-muslimani. ka Sarajka Akademik bi trebao bolje poznavati razliku izmedju pojmova nacija i narod!
Nacija i narod. Dva različita pojma. Akademik bi trebao znati više kada se upušta u ovakva objasnjavanja.
Ovaj provincijski streber iz CG koji je procitao sve knjige ovoga svijeta kako bi dokazao da su danasnji tzv Bosnjaci postojali na podruciju BiH prije nastanka svemira opet prodaje maglu. Sva sreca pa se ne cuje dalje od sarajevske kotline.
Ne odustaje Srpski placenik, namjerno nam je ubacen da nas sludi jer smo i ovako sluđeni. Sve je ovo BIA moj narode. KOS je i dalje prisutan a sto je najgore Bošnjaci su takvi kakvi su - naivni i pošteni. E moj narode sta ti službe rade.